sobota, 22 września 2012

Na tak zwane okoNie ma to jak założyć bloga i po trzech postach porzucić go na kilka miesięcy:) No cóż, liczne zmiany i zawirowania w moim życiu nie pozwalały mi na spokojne działania. Najpierw była podróż finalna po regionie w którym mieszkałam, potem powrót na ojczyzny łono, po czym znowu hyc na miesiąc na wschód i znowu powrót do kraju, tym razem na stałe. 

Perspektywa osiadania w jednym miejscu była dla mnie jednoznacznym argumentem przemawiającym za zakupem maszyny do szycia. Tylko jaką maszynę kupić? Jako kompletny laik długo nie mogłam się zdecydować. W końcu dzięki pomógł pana Internet i profesor Youtube i zdecydowałam się na Elnę 1000.

Jeżeli jest maszyna, to trzeba szyć!!!! Tak sobie pomyślałam i uszyłam spódnicę. Na tak zwane oko. Kupiłam  tani materiał i postanowiłam stworzyć egzemplarz próbny. Tak sobie poprzeszywać po prostu. Nie używałam żadnego wykroju, pocięłam i zszyłam. Zamek wszyłam tył do przodu ( bynajmniej nie celowo). 
Ku mojemu zdumieniu spódnica wszyła całkiem udana. Szyłam ją raczej na próbę, przekonana, że wyrzucę niedoróbkę do kosza, a tu proszę, udało się. Kilka razy nawet ją założyłam. 

A wygląda ona tak:

A z tyłu tak:
Zdjęcia celowo nie są najlepsze, żeby spódnica wyglądała lepiej niż w rzeczywistości, a co tam!:)

2 komentarze:

 1. Czasem blog musi poleżeć odłogiem ;-) Witaj na ojczyzny łonie wraz z nową maszyną do szycia.
  Skoro takie spódnice szyjesz na oko, to co to dopiero będzie jak się weźmiesz za wykroje i miary! Podziwiam :-)
  Pozdrawiam.
  A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Spódnica wygląda świetnie! Też zdarza mi się szyć "na oko" i w sumie nie jest to wcale zły sposób ;) a spódnicę z miłą chęcią obejrzałabym również na modelce ;)

  OdpowiedzUsuń